



Heart for Life


















Info
Hart- en vaatziekten staan op nummer 1 als belangrijkste doodsoorzaak in België en andere industrielanden. In ons eigen landje spreken we over zeker 25% van de overlijdens die kunnen worden toegeschreven aan cardiovasculaire sterfte, dat zijn 1 op de 4 Belgen.
Al meerdere jaren organiseert EMSA Antwerpen het project 'Heart For Life'. Dit is een sensibiliseringsactie waarbij er aandacht wordt gevraagd voor het risico op hart- en vaatlijden bij de bevolking.
Heart For Life - Wijnegem
Wat is HFL Wijnegem?
Ieder jaar in november gaan wij een dag met een groep studenten naar het Wijnegem Shopping Center, waar we al enkele jaren mee samenwerken, en spreken we geïnteresseerde passanten aan.
Heb je interesse om mee in onze werkgroep te komen? Stuur ons even een berichtje en/of join de HFL Wijnegem whatsappgroep in de WhatsApp community (zie ledenpagina).
Heart For Life - Gezondheidskiosk Borgerhout
Wat is HFL kiosk?
Eens per maand gaat een kleine groep studenten naar de Gezondheidskiosk in Borgerhout. In samenwerking met community health workers en soms ook diëtisten, bewegingscoaches en psychologische begeleiders brengen we risicofactoren voor hart- en vaatziekten onder de aandacht bij de lokale populatie, helpen we hen een gezonde levensstijl op te bouwen en brengen we hen in contact met de gezondheidszorg die voor hen beschikbaar is.

Wat doet de werkgroep HFL kiosk?
Werkgroepleden/Deelnemende studenten:
-
Korte voorbereiding lezen voor de deelname in de kiosk en/of deelnemen aan de infosessie
-
In de Gezondheidskiosk aanwezig zijn
-
Na deelname korte feedback bezorgen aan de werkgroepverantwoordelijken
Werkgroepverantwoordelijken:
-
Contact met de organisatoren van de Gezondheidskiosk onderhouden
-
Data prikken voor de kioskdagen
-
Deelnemende studenten voorbereiden en begeleiden de dag zelf

Interesse?
Heb je interesse om mee in onze werkgroep te komen? Stuur ons even een berichtje en/of join de HFL kiosk whatsappgroep in de WhatsApp community (zie ledenpagina).






